KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE KRABIČKA ZADARMO

InfinitySilver.cz   »   Ako zvoliť správnu dĺžku šperkov?

Ako zvoliť správnu dĺžku šperkov?

Ako vybrať správnu veľkosť šperkov?

Pred nákupom šperkov z nášho eshopu si poriadne premyslite, akú dĺžku preferujete a vždy sa niekoľkokrát uistite, že Vami vybraná veľkosť je správna a bude Vám dokonale sedieť. Vďaka našim radám a návodom ľahko a rýchlo zistíte, akú dĺžku má mať retiazka alebo náramok a v našej ponuke si potom vyberiete najvhodnejší tovar. Nenechajte nič na náhodu, pretože práve nevhodne zvolená veľkosť môže pokaziť radosť z krásneho strieborného šperku.

Vhodná veľkosť náramku

U náramku nie je moc ťažké odhadnúť jeho správnu veľkosť. Dôležitým kritériom pre výber veľkosti je obvod zápästia. Ak nevlastníte žiadny náramok, ktorý by ste mohli zmerať, odporúčame využiť krajčírsky meter. Ak práve nemáte meter po ruke, veľmi dobre Vám poslúži aj kúsok povrázku, alebo prúžok papiera. Ak chcete mať úplnú záruku toho, že vybraný náramok bude cez tak dlhý, ako potrebujete,
držte sa týchto bodov:

  1. Povrázok alebo prúžok papiera oviňte tesne okolo zápästia.
  2. Vezmite fix a urobte s ním značku.
  3. Priložte povrázok k pravítku a odmerajte ho.
  4. K nameranej dĺžke pripočítajte 1 až 2 cm.

Pri voľbe veľkosti náramku pamätajte, že jeho nosenie musí byť pohodlné a nesmie nijako obmedzovať. Rozhodnite sa, či chcete náramok voľný alebo tesne padnúci na ruku. Ak chcete voľnejší náramok, vyberte väčšiu veľkosť, a ak tesne padnúci, vyberte si veľkosť menšiu. 

měření zápěstí

Ideálna dĺžka retiazky

Na meraní veľkosti retiazok platia rovnaké pravidlá ako pri náramkov. Pri výbere vhodnej veľkosti záleží hlavne na Vašom subjektívnom pocite. Ak sa chystáte na retiazke nosiť prívesok, umiestnite si na povrázok prívesok, ktorý budete nosiť, poprípade predmet podobnej váhy a veľkosti. Dávajte pozor, aby šírka retiazky nebola väčšia ako priemer očka na prívesku. Ak chcete mať istotu, použite krajčírsky meter. Metrom zmerajte, aký veľký je obvod okolo krku až k miestam kde začína na oboch stranách hrudníka kľúčna kosť. K nameranej hodnote pripočítajte 5 až 10 cm a vyjde Vám ideálna dĺžka vhodné retiazky práve pre Vás. Najbežnejšia veľkosť dámskeho retiazky je 42 cm. Ak vyberáte retiazku pre mužov, pridajte si vždy 5 cm oproti porovnateľnej veľkosti pre ženu - mužský krk býva silnejší a preto muži nosia retiazky dlhší. Najkratšia dĺžka retiazky vhodná pre mužov je 45 cm. Veľkú ponuku retiazky rôznych typov a dĺžok si môžete pozrieť tu.

Vybrali ste zlú veľkosť?

Nevadí. Okamžite nás kontaktujte na emailovej adrese obchod@infinitysilver.sk alebo na telefónnom čísle +420 774 802 365 a my sa s Vami radi dohodneme na výmene za inú veľkosť. Nenosené a nepoškodené šperky možno bez problémov vymeniť do 14 dní od kúpy.